Zebraliśmy 7 najczęstszych pytań dotyczących naszych szkoleń, na które odpowiedział Karol.

1. Jaką wiedzę z zakresu Machine Learning muszę posiadać przed rozpoczęciem szkolenia? Czy wymagane jest konkretne doświadczenie zawodowe związane z AI?

Nie oferujemy bootcampów i szkoleń “od zera do ML developera”. Naszą ofertę kierujemy do osób działających w branży Machine Learning: osób technicznych - developerów i devopsów, jak również osób z kadry menadżerskiej, które chcą rozwinąć swoje umiejętności o zagadnienia związane z analizą danych, uczeniem maszynowym, deep learningiem czy MLOpsem i zyska praktyczną wiedzą z zakresu zarządzania projektami w obszarze AI.

2. Co wchodzi w zakres szkolenia? Czy oprócz teorii będzie praktyczne podejście do tematu?

Jak powiedział Kurt Lewin “Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria”. Kładziemy nacisk zarówno na zbudowanie szkieletu wiedzy teoretycznej, jak również - w ramach warsztatów - pokazujemy jak za pomocą komercyjnych i popularnych w świecie ML narzędzi zaimplementować zdobytą wiedzę.

3. Ile trwa takie szkolenie?

Nie jesteśmy firmą szkoleniową oferującą zestaw gotowych produktów. Dlaczego? Po pierwsze, jesteśmy software housem, a działalność szkoleniowa to dodatek, który realizujemy dla klientów w trakcie pracy nad projektami. W Numlabs cenimy przede wszystkim jakość i indywidualne podejście do każdego projektu. Po drugie, nasza oferta skierowana jest dla osób z doświadczeniem, pracujących w konkretnej branży, przy konkretnych projektach, zmagających się z konkretnymi problemami. Z tego też powodu czas trwania jest zależny od zakresu, który wspólnie ustalamy podczas konsultacji.

4. Czy po ukończeniu szkolenia dostanę potwierdzenie w formie certyfikatu albo dyplomu?

Wychodzimy z założenia, że przyszedłeś po wiedzę i umiejętności, a nie odznakę. Nie jesteśmy uniwersytetem ani też twórcą czy właścicielem technologii, z której szkolimy. Nie zajmujemy się też szkoleniami masowo i w sposób “pudełkowy”. Z tych też powodów nie rościmy sobie prawa do wydawania certyfikatów, a z pewnością nie jest to nieodłączny element szkoleń. Natomiast, na Twoją prośbę wydrukujemy Ci dyplom potwierdzający ukończenie szkolenia.

5. Czy po ukończeniu szkolenia dalej będę miał dostęp do materiałów szkoleniowych?

Tak, materiały szkoleniowe są udostępniane na nielimitowany użytek własny kursantów. Nie udostępniamy nagrań z zajęć online.

6. Jak przekonać szefostwo, żeby takie szkolenie zorganizowano w mojej firmie?

Działamy przede wszystkim w segmencie B2B. Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi szkoleniami, możesz umówić nas na rozmowę z Twoim przełożonym wypełniając krótki formularz [LINK do formularza kontaktowego] lub podjąć własne działania. Jeżeli decydujesz się na samodzielną próbę podjęcia tematu szkoleń, to warto poruszyć następujące tematy:

  • Retencja pracowników - IT to miejsce gdzie zmiany pracy są częste, a ludzie są nie tylko dla pieniędzy, ale też dla rozwoju. Warto go zapewnić, a Machine Learning to na pewno ciekawy temat.

  • AI - niezależnie od tego, czy to akceptujemy, bądź nie - znajdzie się w Waszej firmie lub - co gorsze - u konkurencji. Dobrze budować kompetencje już teraz, niż gonić tych, którzy pomyśleli przed nami.

  • Koszt zatrudnienia specjalisty jest bardzo wysoki, a z uwagi na ogromne zapotrzebowanie do branży trafia wiele osób, którym brakuje wiedzy. Lepiej wyszkolić własnego sprawdzonego pracownika, który chce zmienić profil swojej kariery i zna już procesy obowiązujące w firmie.

  • Pierwszy projekt AI jest, dla osób nie mających wcześniejszej wiedzy, polem minowym, zarówno w zakresie technologii, jak i zarządzania. Korzystniej jest się do niego przygotować, niż gasić pożary, nie zdając sobie sprawy z alarmujących red flags.

  • Data Scientiści “z łapanki” zrobią modele i “coś” wdrożą, jednak długofalowo, pojawią się ogromne problemy z utrzymaniem źle wdrożonego kodu i wprowadzonej infrastruktury. Młody zespół bez doświadczonego lidera potrzebuje pomocy w ustaleniu procesów i narzędzi, które cywilizują pracę. Zamiast wynajdywać koło na nowo, można przeznaczyć siły na inne sprawy w firmie.

7. Jestem zainteresowany! Jak zapisać się na kurs?

Nie prowadzimy cyklicznych szkoleń, na których wpadniesz w zapętloną prezentację którą ostatnio aktualizowano rok temu. W Numlabs zapewniamy indywidualną analizę każdego case’a.
Zadzwoń do nas na numer +48 664 053 835, lub napisz maila na adres: office@numlabs.com . Odezwiemy się i poprowadzimy przez kolejne etapy.

Spokojnie! To że do nas napiszesz czy zadzwonisz nie jest zobowiązujące. Nie sprzedajemy fotowoltaiki, być może wręcz powiemy Ci, że nie jesteśmy firmą, której szukasz i pomożemy znaleźć lepszą opcję.